26
zář 10

HeyTrack - to, co jste odjakživa potřebovali, ale nevíte o tom

IT

Většinou, když si chcete pustit internetové rádio, tak kvůli tomu musíte instalovat nabubřelé pluginy do prohlížeče, nebo, ještě hůře, hrabat se v zpraseném zdroji stránky a hledat něco co vypadá jako adresa streamu, abyste si jej pustili v oblíbeném přehrávači. Úžasnej opruz. Právě od toho tu je HeyTrack, který toto udělá za vás a ještě vám poděkuje.

Oznámení o dalších vydáních (kromě stabilních vydání) budou z důvodů úspory času jen v anglické jazykové verziEnglish. Děkuji za pochopení.

HeyTrack je doslova jedna malá ikonka, která se schová do traye a kromě toho, že bude odvádět svou práci a ukazovat aktuálně přehrávanou skladbu v balónku, vás nebude nijak otravovat. HeyTrack disponuje i malým okýnkem, které trvale zobrazí aktuálně přehrávanou skladbu, případně plasmoidem pro prostředí KDE4.

Klik pravým tlačítkem na tray ikonu vám umožní zobrazit si nastavení či pustit rádio v přehrávači.

Podporované servery a přehrávače

Nyní si můžete přehrát rádia z ABradio.cz a Rockmax.cz, jsou to sice jen dva servery, ale pro českého uživatele je to téměř kompletní výběr. Přehrávat můžete buď ve VLC (jen na Linuxu) a nebo v integrovaném přehrávači (Phonon).

Rozšíření aplikace o další servery a přehrávače není nijak složité (pokud tedy server nebude házet klacky pod nohy), do finální verze uvažuji o podpoře přehrávání v Amaroku (na Linuxu) a ve Winampu (na Windows).

Stažení a instalace verze 1.0 alfa

Windows

Stáhnete, nepřečtete si licenční ujednání, párkrát kliknete na Další a je nainstalováno. HeyTrack se vám pak objeví v seznamu programů.

Linux a ostatní systémy

Pokud instalujete z balíčku, systém vše uvedené níže udělá za vás, pokud instalujete ze zdrojových kódů, je třeba mít nainstalované Qt verze 4.6 a vyšší, CMake alespoň verze 2.6 a QJSON verze 0.7 a vyšší.

Pokud máte prostředí KDE, nainstaluje se vám i Plasmoid na plochu, pokud ne, nevadí. Balíček zkompilujete posloupností pár příkazů (případně si je poupravte na míru vašemu systému):

mkdir -p build
cd build
cmake -DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr ..
make -j3 && sudo make install

Známé problémy

Protože je toto alfa verze, musí dostát svému jménu a obsahovat nějaké ty chyby:

  • Některé stanice na ABRadio.cz nefungují (jmenovitě například Český Rozhlas)
  • Přehrávač Phonon nefunguje na Windows
  • Windowsový instalátor má zmršenou češtinu

Hlášení chyb, spolupráce na vývoji, překlady atd.

Samozřejmě uvítám jakoukoli pomoc při vývoji jako hlášení chyb, překlady aplikace do dalších jazyků (svahilský překlad tam znatelně chybí) nebo podporu pro další servery a přehrávače. Můžete se zapojit do vývoje na GitHubu nebo i jakkoli jinak.

» Přidat komentář

Diskuze: 0 komentářů

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první!