20
čec 10

Projekt: 3D kraťas v Blenderu

Grafika

I přesto, že se poslední dobou zabývám spíše programováním a plněním pětiletek, uvedu zde krátký 3D film, na kterém jsem začal pracovat a který bych rád také dokončil. Jmenuje se "A Lonely Apple".

Námět na film mě napadl, když jsem se učil nekonečné zástupy komunistických básníků a spisovatelů k maturitě. Při takovém bohapustém biflování absolutně bezvýznamných věcí se člověku najednou chce dělat cokoli, co by ho normálně ani nenapadlo, jen aby se učení na chvíli vyhnul - psát básně, uklízet, malovat obrazy a tak.

Na nepatrnou chvíli se mi podařilo začíst se do seznamu básníků a v tom mě zaujal mě název pamětí "Jablko se kouše" od Ivana Jelínka. Protože trpím chorobou příliš živé představivosti (tou, kterou měl spisovatel Paul Sheldon v knize Misery nesmí zemřít od Stephena Kinga), první co mě napadlo, byl emo-příběh sebepoškozujícího se jablka. Ale abych neprozradil příliš mnoho, skončilo to prostě tak, že jsem se ten den už nic nenaučil.

Projekt měl ze začátku krycí jméno "Svaťák" s podtitulem "Až nebudu mít o svaťáku nudou co dělat". Zdá se, že se svaťákem jsem se přepočítal, protože samotný svaťák mi na výrobu celého filmu prostě nestačil.


V současné době mám napsaný scénář, namodelováno a okostěno pár hlavních modelů, některé i otexturované.

Když víte, jak se film jmenuje, tato přesmyčka ztrácí smysl
Když víte, jak se film jmenuje, tato přesmyčka ztrácí smysl
Dreamtime - o 34% přesnější než Quartz
Dreamtime - o 34% přesnější než Quartz
Ručně řezané sklo
Ručně řezané sklo

K filmu se vrátím hned, jak mě naštve programování a levá hemisféra začne stávkovat, což tuším nebude za dlouho. To se tvoří nejlépe, když jen pomyšlení na to, že bych musel přemýšlet u kódu, nahání děsivou hrůzu.


P.S.: Osud tomu chtěl a já si u matury vytáhl zrovna otázku 21, právě tyto komunistické básníky, které jsem se poté, co mě napadl tento film, už nikdy znova neučil... :-)

» Přidat komentář

Diskuze: 2 komentářů

» Odpovědět 21.07.2010 10:12 | pili | Pěkný
vypadá to čim dál tim líp :D už se těšim až to budeš mít hotový :D btw. krásnej výraz: "mám okostěný modely" :D
díkec :-)