20
čec 10

Projekt: 3D kraťas v Blenderu

Grafika

I přesto, že se poslední dobou zabývám spíše programováním a plněním pětiletek, uvedu zde krátký 3D film, na kterém jsem začal pracovat a který bych rád také dokončil. Jmenuje se "A Lonely Apple".

Námět na film mě napadl, když jsem se učil nekonečné zástupy komunistických básníků a spisovatelů k maturitě. Při takovém bohapustém biflování absolutně bezvýznamných věcí se člověku najednou chce dělat cokoli, co by ho normálně ani nenapadlo, jen aby se učení na chvíli vyhnul - psát básně, uklízet, malovat obrazy a tak.

Na nepatrnou chvíli se mi podařilo začíst se do seznamu básníků a v tom mě zaujal mě název pamětí "Jablko se kouše" od Ivana Jelínka. Protože trpím chorobou příliš živé představivosti (tou, kterou měl spisovatel Paul Sheldon v knize Misery nesmí zemřít od Stephena Kinga), první co mě napadlo, byl emo-příběh sebepoškozujícího se jablka. Ale abych neprozradil příliš mnoho, skončilo to prostě tak, že jsem se ten den už nic nenaučil.

Projekt měl ze začátku krycí jméno "Svaťák" s podtitulem "Až nebudu mít o svaťáku nudou co dělat". Zdá se, že se svaťákem jsem se přepočítal, protože samotný svaťák mi na výrobu celého filmu prostě nestačil.


V současné době mám napsaný scénář, namodelováno a okostěno pár hlavních modelů, některé i otexturované.

Když víte, jak se film jmenuje, tato přesmyčka ztrácí smysl
Když víte, jak se film jmenuje, tato přesmyčka ztrácí smysl
Dreamtime - o 34% přesnější než Quartz
Dreamtime - o 34% přesnější než Quartz
Ručně řezané sklo
Ručně řezané sklo

K filmu se vrátím hned, jak mě naštve programování a levá hemisféra začne stávkovat, což tuším nebude za dlouho. To se tvoří nejlépe, když jen pomyšlení na to, že bych musel přemýšlet u kódu, nahání děsivou hrůzu.


P.S.: Osud tomu chtěl a já si u matury vytáhl zrovna otázku 21, právě tyto komunistické básníky, které jsem se poté, co mě napadl tento film, už nikdy znova neučil... :-)

» Přidat komentář

Diskuze: 3 komentářů

» Odpovědět 21.07.2010 10:12 | pili | Pěkný
vypadá to čim dál tim líp :D už se těšim až to budeš mít hotový :D btw. krásnej výraz: "mám okostěný modely" :D
díkec :-)
» Odpovědět 28.06.2017 08:27 | custom essay writing service | web | High-Quality and Custom Essay writing service
Research highly impacts the services offered by any online writing services. It normally observed that writers who do not investigate can hardly attract the users with their original writings. Effectual identification online custom writing company offer professional essay writing service. Disburse concentration to each modest detail and follows your orders cautiously.
It is independent on or after writing it themselves and secondly are the different statement made in satisfied by the convention top essay writing service like essay: custom essays are written by freelance author being a certified and specific individual in their own skill writing an essay by means of abilities and control greater than the subject. A non –derivative essay written on complete marital high quality research which assures the product is of top high excellence and sensible.